Jelenlegi hely
Családos táborok, tanyázások szervezése
MINDEN, AMIT A CSALÁDOS CSERKÉSZTÁBORRÓL TUDNI KELL
- Előkészületek
- A szállás
- A tábori szállás materiális követelményei
- Az élhető és követhető napirend
- Étkezés
- Programok, lehetőségek az egyes napszakokban
- Észrevételek, tapasztalatok
- Napostiszt
- Táborzárás
MINDEN, AMIT A CSALÁDOS TANYÁZÁSRÓL TUDNI KELL
A tanyázás – vagy a cserkészcsaládok hétvégéjének – előkészítése és lebonyolítása hasonló a táboréhoz. Időtartama rövidebb (egy hétvége/2-3 éjszaka), költségei azonban magasabbak. Ez utóbbi a szállodai elszállásolás, valamint az igényesebb ellátás miatt indokolt. A befizetett összeg tartalmazza a szállásdíjat, a reggelit, az ebédet, a vacsorát, valamint a belépőjegyek árát is. A tanyázás előlegének nagyságát a szervező családok határozzák meg.
A tanyázás szervezői a korábbi nyári táborban megbeszélt időpontot betartva, legkevesebb két hónappal a találkozó előtt jelzik a tanyázásra való bejelentkezés feltételeit, vázolják annak programját és megjelölik a részvételi díj várható összegét.
A tanyázás során élhet keretmese, a hétvége célja azonban a környék látnivalóinak felkutatása, valamint az együtt töltött értékes idő.
A tanyázás során nincs nyakkendőátadás a legkisebbeknek, a tárgyi emlék pedig a kézügyesség, kézművesség során készített munka lehet.
A táborozás Előkészületek 5. pontja (Átmeneti fedezet) érvényes a családos tanyázásokra is.
A TÁBOROZÁSRA ÉS A TANYÁZÁSRA VONATKOZÓ EGYÉB FONTOS SZABÁLYOK
- A tábor és a tanyázás napirendje mindenkire egyaránt vonatkozik! A programokról való távolmaradás okáról a napostisztnek minden esetben tudnia kell.
- A természetesség, a példamutatás és a cserkészeszme tisztaságának érdekében a cserkészcsaládok mellőznek minden elektrotechnikai és digitális berendezést, ill. ezeket nem használják nyilvánosan, feltéve, ha ezek használatát a tábor vagy a tanyázás szervezése nem kívánja meg.
- A felnőtt cserkészek (szülők), - akik nem a szervező családok tagjai - az adott körülményekhez mérten mindent megtesznek azért, hogy a találkozó zökkenőmentesen menjen végbe. Munkájukkal, ötleteikkel segít(het)ik és gazdagít(hat)ják a rendezvényt.
- Akik először vesznek részt családos táborozáson vagy tanyázáson, azokat a meghívó család (házaspár) készíti fel, látja el tanácsokkal, illetve támogatja, segíti őket a találkozón.
- Az ébresztő/reggeli előtti időben, az ebéd utáni pihenőkor, valamint a tábortűz után a táborozók ügyelnek a csend és a fegyelem betartására.
- A higiéniai előírások miatt, valamint a nyugalom érdekében a családos cserkésztáborba és tanyázásra tilos élőállatot hozni (kutyát, macskát, gyíkot, malacot stb.)!
EDDIGI TÁBORAINK ÉS TANYÁZÁSAINK
Mivel a Cserkész havilap ill. a két nagytábori lap valamennyi tanyázásról és táborozásról közölt le cikket (lásd Megjelent írások 2011-2017), az alábbiakban csupán az eddigi találkozások helyszíneit tüntetjük fel.
Az SZMCS Cserkészcsaládjainak nyári táborai
2011: Ipolynyék (Vinica)
2012: Ájfalucska (Háj)
2013: Bős (Gabčíkovo)
2014: Dunamocs (Moča)
2015: Fél (Tomášov)
2016: Bernecebaráti (HUN)
2017: Ipolynyék
Az SZMCS Cserkészcsaládjainak tanyázásai
2012: Palást (Plášťovce)
2013: Palást
2014: Bacsófalva (Počúvadlo)
2015: Jecenye (Jasenie)
2016: Nyitrafő (Kľačno)
2017: Bacsófalva (Počúvadlo)